Hakkımda

 

Öncelikle,  bu güzel hayat deneyimi için sizleri kutluyorum. Önünüzde yıllarca sürecek güzel ve fedakarlık isteyen bir süreç var. Hekimlik deneyimlerim ile, çocuğunuzun beslenmesi ve sağlığı konusunda yardımcı olabilmek için yanınızdayım.

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, daha önce görev yaptığım sağlık kuruluşlarından ayrılıp, İzmir Körfezi ve çevresindeki çocuklarımıza hizmet vermek için, İzmir Mavişehir’de, özel muayenehanemde hekimlik yolculuğuma devam ediyorum.

Çocuklarınızda oluşabilecek her türlü sağlık sorunu için benimle görüşebilirsiniz. Daha da önemlisi çocuklarımız hasta olmadan, düzenli olarak kontrol ve koruyucu hekimlik hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye ederim.

Önceliğimiz, çocuklarımız hasta olmadan gerekli tedbirleri alabilmektir. Tanışmak dileği ile…

Özgeçmişim

Daha ilkokul yıllarımda doktor olmaya karar vermiştim. Lise yıllarımda üniversite hazırlık kursuna giderken, çocuk doktorluğu yapacağım demiştim ve o yıllarda arkadaşlarım dershanede bana Dr. Gonca diye hitap etmeye başlamışlardı.

İlköğretimi Mersin’de liseyi ise Çanakkale‘de tamamladım. Tıp Fakültesi hayatıma ise 1998 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanarak başladım.

Tıp Fakültesini başarı ile bitirdikten sonra Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı A.B.D biriminden teklif aldım. Nilüfer Belediyesi bünyesinde bulunan ve Halk Sağlığı A.B.D’ nin uygulama birimi olan Fethiye Sağlık Ocağı'nda 1 yıl Pratisyen Hekim olarak görev yaptım.

Bu arada da tıpta uzmanlık sınavına hazırlandım. Sağlık Ocağı’nda aktif olarak çalışırken Tıpta Uzmanlık Sınavını (TUS) kazandım. Amacıma ulaşmanın mutluluğu ile 2005 yılında İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Sağlığı ve Cerrahisi Eğitim Arş. Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık İhtisasına başladım.

Bilindiği gibi Dr. Behçet Uz Hastanesi diğer branşların bulunmadığı, sadece Çocuk Hastalıkları eğitimi veren Türkiye’nin en büyük özerk Çocuk Hastanesi’dir.

İhtisasım boyunca çok fazla vaka görerek deneyim kazandım. 2010 yılında ihtisasımı başarı ile bitirdikten sonra mecburi hizmete atandım ve Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak görevime başladım.

Göreve başladığımda Balıkesir ilinde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi yoktu ve hasta doğan bebekler ne yazık ki entübe edilip ambulanslarla çevre illere sevk ediliyordu. Bu durum beni çok etkiledi. O dönemde Balıkesir’de Yeni Doğan Uzmanı yoktu, hatta kadro tanımı da yoktu.

Gönüllü olarak bu görevi istedim ve Balıkesir Devlet Hastanesi'nin hala hizmet vermekte olan 33 küvez kapasiteli, 10 ventilatörlü (solunum makinesi ) III. Basamak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi'ni kurdum. Hemşire eğitimlerini verdim ve 1 yıl Yoğun Bakım Sorumlu Hekimliğini yaptım.

Daha sonra kariyerime özel sektörde devam etme kararı alarak 2013 yılında Edremit Özel Körfez Hastanesi'nde çalışmaya başladım. Bir yıl çalıştıktan Balıkesir Yenidoğan Yoğun Bakımı kurma başarımdan ötürü Ağustos 2014 'de Ayvalık Devlet Hastanesi Yönetici/Başhekim'liği teklifi aldım. Yaklaşık 2 yıl Yönetici/Başhekim olarak Ayvalık Devlet Hastanesi'ne hizmet verdim.

Bu esnada yönetici olarak yoğun çalışmama rağmen aktif olarak hasta bakmaya da devam ettim ve mesleğime asla ara vermedim. Ardından 2016 yılında Balıkesir‘in Edremit ilçesinde ikamet ettiğim bölgede Özel Muayenehanemi açarak mesleğime devam ettim.

2017 yıllında oğlumun eğitimi nedeni ile İzmir’e dönme kararı aldım ve Özel Medical Park Hastanesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaya başladım. Çok mutlu ve severek çalıştığım Medical Park Hastanesi'nde görev yaptığım sürece, tekrar kendi muayenehanemi açma isteğimden hiç vazgeçmedim.

Görevim esnasında Aliağa'dan gelen hastaların hekim sıkıntısı çektiklerini ve ulaşım zorluğu yaşadıklarını gözlemledim. Ayrıca daha önce çalışmış olduğum Balıkesir ili Edremit, Ayvalık, Dikili bölgelerinden gelen hastalarım hala daha takipleri için İzmir’e gelmeyi sürdürüyorlardı.

Bu nedenle, 2019 Ağustos ayı içerisinde Özel Medical Park Hastanesi'nden ayrılarak İzmir Aliağa'da Özel Muayenehanemi açmaya karar verdim. Fakat muayenehane açmamın 6. ayında Coronavirüs Pandemisi ilan edildi.

Hala Karşıyaka‘da yaşadığım için oğlumun uzaktan eğitimini evde yalnız sürdüremeyeceğini gözlemleyerek 1. yılın sonunda muayenehanemi Bayraklı ilçesine taşıdım. Ancak muayenehanemi taşıdıktan 2 ay sonra o vahim deprem meydana geldi ve muayenehanem ağır hasar aldı.

Tadilat döneminde hasta bakamamam ve zihnimdeki deprem travmasını göz ardı edememem sebebiyle muayenehanemi Mavişehir’e taşımak zorunda kaldım. Halen de Mavişehir Park Yaşam Ofislerinde keyifle kendi muayenehanemde mesleğimi sürdürüyorum.

Sertifika ve Eğitimlerim

  • Otizm (Çevresel Uyaran Eksikliği) tanı eğitim sertifikası
  • Yenidoğan Yoğun Bakım Kursu
  • Yenidoğan bebek emzirme eğitimi
  • Tamamlayıcı besin (Ek gıda) verilmesi ve Süt Çocuğu dönemi beslenmesi
  • Bebeklerde ilk 1000 gün takibi (Antenatal ve postpartum 24 ay izlemi)
  • Çocuk İleri Yaşam Desteği Kursu
  • Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları kongre eğitimi
  • Sağlıklı Mikrobiyata (Probiotik) kongre eğitimi
  • Çocuk Alerji Kongre eğitimi

Uzm. Dr. Gonca ASLAN
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı

Randevu Al