Bebeğimizin İhtiyaçları

Açlık, üşüme, ağrı bebeğe hoşnutsuzluk sıkıntı duygusu hissettirir ve bebek ona yanıt verilmesi , ihtiyaçlarının karşılanması ile rahatlar sıkıntısı azalır. Her seferinde sıkıntısını hafifleten annesine güven duyar ve bağlanır.

Bebeğimizin İhtiyaçları

 

Bebek sesinizin tonlamasına ve yüz ifadenize dikkat eder. Kucağa alındığında güvende olmasının ve memnuniyetinin bir ifadesi olarak yüzüne bir gülümseme yayılır. Gülümsemeye gülümsemeyle karşılık verildiğinde bebek bu deneyimlemeyi kavrar ve bağ kurar.

Bazen bebekler bu bağı anneleri yerine bakıcıları ile daha özel geliştirebilirler. Bu anneleri kaygılandırmamalı sadece bebekleri ile daha fazla vakit geçirmeleri hatırlatılmalıdır.

Sakin ve huzurlu bir bebeğe sahip olmak istiyorsak (şayet alltta yatan bir sağlık sorunu yok ise) bebeğimizin neye ihtiyacı olduğunu ipuçlarından anlamalı, çıkardığı seslere, gülümseyerek karşılık vermeliyiz. Unutulmamalı ki bebekler mutsuz ve gergin anneleri hissederler. Bu his sürekli ağlama krizlerinden emmenin reddine kadar gidebilir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

meme-reddi
Meme Reddi

Emzirme, bebek ile annenin beden ve ruh sağlıkları için kilit rol oynadığından meme r…

Devamını Oku
bebeklerde-demir-tedavisi
Bebeklerde Demir Tedavisi

Sevgili anne ve babalar bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı bebeğiniz 4.5 aylık olduğund…

Devamını Oku
bebeklerde-d-vitamini-kullanimi
Bebeklerde D Vitamini Kullanımı

D vitamini bağışıklık sisteminden tutunda alerjik hastalıklar ya da tekrarlayan bronş…

Devamını Oku
Randevu Al