Bebeklerde Demir Tedavisi

Sevgili anne ve babalar bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığı bebeğiniz 4.5 aylık olduğunda rutin olarak Demir Damlası başlıyor. Evvelki dönemlerde annelerin gebelik takipleri bu kadar düzenli değildi. İnternet ve bilişim ağı bu kadar açık değildi. Şimdi gebelik ve emzirme dönemi dahil annelerimiz son derece bilinçli. Düzenli  takipleri sayesinde beslenmeleri gayet yeterli ve ölçülü. Bu durumda bebeğimize gerek anne karnında gerekse emzirme döneminde geçen vitamin ve mineraller yeterli ölçüdedir.

Dolayısıyla geçmiş zamanlarda Sağlık Bakanlığı 4,5 aylık bebeklere Demir Tedavisi başlarken ki beslenme ve yetersizlik endişesi ile şimdiki bir değildir. En azından kliniğimdeki hastalarımla hiç değil.

​​​​

Bebeklerde Demir Tedavisi

 

Bunun yerine muayenemdeki anne görüşmelerinde annenin gebeliğinde  yeterli ve bilinçli beslendiğine sıkı takipli olup olmadığını detaylıca sorguluyorum. Yeterince ikna olduysam  bebeğin 6. Ayda Kan Demir Düzeyi ve Depolarının doluluğunu kan tetkiki ile doğruluyorum.

Değerleri düşükse ve bünyesinin ihtiyacı varsa ilaç desteğine başlıyor ve bu şekilde de bırakmıyor 6 ay aralarla 18 aylık olana kadar Kan Demir Düzeylerini kontrol altında tutuyorum.

Kliniğimde tüm kan tetkikleri yapılıyor aynı gün içinde de sonuçlanıyor. Sonuçları tarafıma ulaşıyor ve bilgilendirme için aynı gün dönüş sağlıyorum.

Sosyal Medyada Paylaş:

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bebeklerde-burun-temizligi
Bebeklerde Burun Temizliği

Bebeklerde burun temizliği oldukça hassas bir konudur. Burun içindeki mukus kalı…

Devamını Oku
ek-gidaya-baslamak
Ek Gıdaya Başlamak

Ek gıdaya geçiş için en ideali 6. ay sonu olup geçişin yavaş olması gerektiğini, ana …

Devamını Oku
bebeklerde-hickirik
Bebeklerde Hıçkırık

Hıçkırık her birimizin tecrübe ettiği, gündelik hayatımızın olağan akışında çoğu zama…

Devamını Oku
Randevu Al